Nasıl Oynanır?

Oyun Kuralları

Makine içine 1'den 90'a kadar yazılı sayıların olduğu toplar konur. Ayrıca bu sayıların yazılı olduğu 135 karttan dilediğiniz kart ya da kartları alırsınız. Bu kartlardaki sayılar 3 satırdan oluşur ve her satırda 5 sayı bulunmaktadır.

Oyun makinenin start vermesi ile başlar ve toplar döner. Topların dönme işleminden sonra rasgele bir biçimde toplar makinenin içinden çıkarılarak bütün oyunculara gösterilir ve numaraların yazılı olduğu tabla üzerine yerleştirilir.

Alınan kartlardan herhangi birinde herhangi bir satırın tamamını ilk tamamlayan kişi ya da kişiler 1. çinkoyu yapmış olur ve 1. çinkoyu yapan kişiler gerekli ödülü bölüşürler. Aynı şekilde herhangi alınan kartlardan herhangi birinde herhangi iki satırın tamamını ilk tamamlayan kişi ya da kişiler 2. çinkoyu yapmış olur ve 2. çinkoyu yapan kişiler gerekli ödülü bölüşürler. Tüm sayıları tamamlayan ilk kart ile tombala yapmış olur ve tombalayı ilk yapan kişi ya da kişiler tombala ödülünü bölüşür.

Tombala Nedir?

Tombala, torbadan numaralı taşlar çekilerek üzerinde numara yazılı kâğıtlarla oynanan bir şans oyunudur. Ayrıca bu kartta bütün numaraların doldurulmasıyla kazanılan en büyük ödüle ya da bütün numaraların kapatılmasına da "tombala" denir. Kelime, Italyanca kökenli olan "tombola"dan dilimize geçmiştir.

Oyun İtalya'nın güneyindeki çoğu şehirde eldeki kazancı yükselterek hayır yapmak ya da gelir elde etme amaçlı olarak çıkmıştır.

Tombala; piknikler, karnavallar, fuarlar, otomobil gösterileri ve buna benzeyen etkinliklerde de oynanmaktadır. Çoğu insanın çeşitli ödüller için şansını denemesini sağlar. Ayrıca her yerde satılan veya evde yapılabilen bir oyun olma ayrıcalığından dolayı diğer pahalı şans oyunlara karşı tercih edilebilmektedir. Kurallarının kolaylığı sayesinden kolay anlaşılır olan bir şans oyunudur.

Tulum Nedir?

Oyun içinde 1. 2. Çinkonun ve tombala'nın tümü ortaksiz tek kart üzerinde bilinirse "TULUM" denilen durum gerçekleşir.

Oyun içinde 1.Çinko ortaklı veya 2.Çinko ortaklı veya Tombala ortaklı ise "TULUM" ikramiyesi verilmemektedir.

Kartın sahibi her kim ise odalara göre değişkenlik gösteren "TULUM" ikramiyesi kazanır.

Sistem Nasıl Çalışır?

Sistemimiz otomatik olup fakat toplar her seferinde Sistem tarafından karıştırılarak çıkar ve her top çıktığında sistem kalan tüm topları kendi içinde tekrar karıştırır ve kartlara yeni bir sayı gönderir. Bu sürekli devam eder , sistemin çalışanları ve sistem mühendisleri dahil hangi topun çıkacağını yada hangi kartın çıkacağını önceden kesinlikle bilemezler.

NOT : Sistemimizi sizlerde kontrol edebilirsiniz. Oyun geçmişinde bütün seanslar gösterilmiştir.

Her seans'da sıralı numaraların her birirnin farklı olduğu bir senasdan diger senslara hic bir sıralı numara denk gelmediğini ve her birinin birbirinden farklı olduğunu detaylı incelediğinizde bi sonraki senasda hangi numaraların ve hangi kartların tahmin edilemez olduğunu açıkca görebilirsiniz-.